VOŘÍŠKIÁDA aneb štěkni si na pohár 2018

10.07.2018 04:14

Krásné slunečné dny přátelé,

Pomocná křídla ANKA z.s. pro Vás opět s velikou radostí pořádá IV. ročník ,,Voříškiáda aneb štěkni si na pohár 2018,, . Jedinečná akce v Komenského sadech přímo v centru Ostravy!!! 

Voříškiáda aneb štěkni si na pohár je určena pro voříšky a pejsky bez průkazu původu jakéhokoli věku.  Opět si užijeme spolu s našimi mazlíky krásný den plný soutěží a nádherných hodnotných cen. :-) Doufám, že se všichni těšíte tak, jako my. 

Jen připomínám, že na akci se můžete přihlásit bez jakýchkoli předchozích zkušeností s výstavami, či jinými soutěžemi. Nemusíte se ničeho bát. Jen pečlivě čtěte, co na Vás čeká.

Tak a teď už na co můžete letos těšit?
Hlavní kategorie:

Výstavy jsou povinné pro všechny přihlášené.

Voříšci
- psi do 40 cm měřeno v kohoutku za krkem
- psi nad 40 cm 
- feny do 40 cm
- feny nad 40 cm
Bez PP 
- psi do 40 cm
- psi nad 40 cm 
- feny do 40 cm
- feny nad 40 cm
V těchto kategoriích budou posuzována 3 nejlepší místa a budou obdarována hodnotnými cenami. 

Prosím berte na vědomí, že v této soutěži se nebude hodnotit výstavní postoj, poslušnost a podobně, ale sympatie a souhra psa s majitelem.

Disciplíny:

Nejsou povinné, můžete si vybrat jen ty, kterých se chcete účastnit. Každopádně pokud jde pejsek na disciplínu, musí se účastnit výstavy.

· Běh na čas - v této disciplíně bude určena krátká trať, kterou poběží majitel psa + pejsek. Zapne se časomíra, vyběhne majitel a hned jak doběhne do cíle, bude vypuštěn jeho pejsek. Jakmile doběhne pejsek za páníčkem, časomíra se vypne a samozřejmě nejrychlejší páníček se psem vyhrává. Paník může na konci trasy lákat psa na peška a různé hračky. Na startu trasy může pejska, který nezvládá odložení držet buď Váš doprovod, nebo bude připraven k dispozici náš dobrovolník. Letos bude také disciplína rozdělena do dvou skupin a to pes/fena do 40 cm a pes/fena nad 40 cm. Hodnotit se bude nejlepší čas

· Maškariáda - v této disciplíně popustíme uzdu Vaší fantazie a můžete přijít buď slazeni s Vašim pejskem v nějakém oblečku, nebo můžete sladit dva pejsky, nebo nejlépe můžete být slazeni všichni. :-) Této disciplíny se může majitel zúčastnit MAXIMÁLNĚ se dvěma pejsky najednou. Né však se dvěma pejsky zvlášť. Pokud se budete chtít účastnit se dvěma pejsky, oba musí projít výstavou. Hodnotit se bude nápaditost

· Psí opičiáda - tato disciplína má ze všeho něco :-D Každopádně jsme chtěli obměnit klasické agility, tím pádem to budou mít i agiliťáci daleko těžší. Dráha bude obsahovat prvky agilit, budou sekce pamlsků, které psík nesmí sníst a pod.... Jedná se opravdu o nečekanou ,,bžundu,, a myslím, že soutěž nám všem vykouzlí úsměv na rtech. Ovšem pejsek do této disciplíny nemusí umět nějaké triky či zvládat 100% poslušnost, takže se vůbec nebojte přihlásit :-D  Letos bude také disciplína rozdělena do dvou skupin a to pes/fena do 40 cm a pes/fena nad 40 cm.Hodnotit se bude nejlepší čas


· Pamlsek či páneček - kdo byl na akci loni, už tuto disciplínu bude znát. :-D Náš dobrovolník se postaví s pamlsky na místo určené, páneček mu dovede psa, kterého si dobrovolník přebere a bude ho lákat různými způsoby na pamlsky. Majitel zatím poodejde cca 20 metrů (místo bude pro všechny stejné a předem dané) a na vyzvání si od pamlsků musí psa přivolat. Loni to byla veliká legrace :-D Opět se ničeho nebojte, když Vás pejsek neposlechne, aspoň si pošmákne :-D Pokud máte pejska na nějaké dietě a nebude moct piškotky, točený párek nebo podobně, můžete nám donést Vaše pamlsky. Ale pozor, bude vyzkoušeno předem, zda je má rád :-D  Letos bude také disciplína rozdělena do dvou skupin a to pes/fena do 40 cm a pes/fena nad 40 cm.

Hodnotí se nejrychlejší přivolání


Nikdo neodejde s prázdnou! Pro všechny máme nějaký drobný předmět útěchy a užijeme si hlavně skvělý den, plný zábavy

Podmínky pro účast:
Zaslat vyplněnou přihlášku + zaslat přihlašovací poplatek na transparentní účet číslo 2800803142/2010 s variabilním symbolem 2018 + do zpráv pro příjemce musí být uvedeno: Voříškiáda a Vaše jméno. 

Prosím nezapomeňte uvést jak variabilní symbol, tak poznámku. Usnadníte nám tak dohledávání příchozích plateb. Děkujeme
Přihlašovací poplatek do 31.7.2018 činí 200,- , od 31.7.2018 - do 20.8.2018 činí 230,- za každého pejska. Prosím v tyto termíny i o dodržení zaslání přihlášky. Pokud bude do daného termínu chybět platba nebo přihláška, budete automaticky převedeni do druhého termínu. Tím se Vám  automaticky zvýší i přihlašovací poplatek na druhý termín.


Přijaté platby si můžete zkontrolovat zde: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2800803142

Každý pejsek musí mít platné základní očkování, proto očkovací průkazy sebou... :-)


Všeobecné ustanovení:
- Podle zákona na ochranu zvířat proti týraní č. 246/ 1992 v platném znění zejména ve znění zákona č. 77/2004 Sb. nebude na veřejnou akci připuštěn pes s kupírovanýma ušima. 
- Kousaví a agresivní psi budou z akce vyloučeni bez nároku na vrácení startovného! 
- Je zakázáno používat ostnatý obojek!!!
-Volné pobíhání psů není povoleno.
-Děti do 15ti let se mohou akce zúčastnit pouze v doprovodu dospělé osoby! Za dítě po celou dobu akce zodpovídají rodiče! Nikoli pořadatelé! 
-Za škody způsobené psem odpovídá vystavovatel psa.
-Pořadatelé nejsou odpovědni za zranění či ztrátu psa při výstavě. 
-V případě, že se bude majitel ke psu chovat nepřiměřeným způsobem, bude z akce vyloučen bez náhrady.
-Neúčast na výstavě z jakýchkoli příčin není důvod k navrácení startovného.
-Každý z vystavovatelů zodpovídá za svého pejska a tudíž i za sbírání jeho exkrementů. Za neposbírání výkalů hrozí vystavovateli úklid celého místa konání voříškiády. Proto prosím buďte ohleduplní jak k pořadatelům, tak k okolí a prostředí parku.
-Pokud vystavovatel neuhradí startovné, nebude přijat na výstavu a tedy ani k posouzení. 
-Prosíme o dodržení uzávěrky, po uzávěrce není možné se přihlásit.
-V případě, že se výstava z nepředvídatelných příčin nebo veterinárních opatření neuskuteční, poplatky budou použity na úhradu prokazatelných výloh výstavy. 
-Každý majitel si zodpovídá za svého psa/psy.

Účastník se zasláním přihlášky souhlasí se všemi podmínkami! 
Těšíme se na Vás!